Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Dzisiaj

Wystawa: Urbs celeberrima – Kraków, miasto najsławniejsze

Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego ul. Piłsudskiego 10-12, Kraków

Wystawa „Urbs celeberrima – Kraków, miasto najsławniejsze”. Wystawa jest prezentacją wspaniałości tego miasta poprzez wędrówkę przez jego dzieje w pryzmacie historii Polski, poczynając od legendarnego założyciela miasta – króla Kraka. Na ekspozycji zobaczymy księgi i drzeworyty z wizerunkami historycznych władców Polski, pieczęcie miejskie, książąt i biskupów, a także historyczne księgi i widoki miasta Krakowa.

Wystawa: Falerystyka Legionów Polskich 1914–1918

Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego ul. Piłsudskiego 10-12, Kraków

Wystawa Falerystyka Legionów Polskich 1914–1918 organizowana z okazji 110. rocznicy wymarszu z Oleandrów Pierwszej Kompanii Kadrowej. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną żołnierskie godła oraz patriotyczne odznaki i medale powstałe w okresie I wojny światowej, związane z epopeją legionową i walką o odzyskanie niepodległości. Uzupełnieniem wystawy będą medale upamiętniające epopeję legionową.

XIX Seminarium Numizmatyczne w Praszce

Muzeum w Praszce Plac Grunwaldzki 15, Praszka, Poland

XIX Seminarium Numizmatyczne w Praszce w tym roku odbędzie się, zgodnie z wieloletnią tradycją, w trzecią sobotę września, tj. 21.09.2024 r. Temat seminarium to "Pieniądze często kosztują zbyt wiele". Organizatorzy gorąco zachęcają pasjonatów numizmatyki, kolekcjonerów, badaczy, pracowników naukowych, muzealników do zgłaszania referatów w terminie do 15 sierpnia 2024 r. Zgłoszenia prosimy kierować na adres organizatora: [email protected]. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, kilka zdań na temat autora oraz krótki abstrakt (ok. 1/2 strony) referatu. O akceptacji referatów autorzy zostaną powiadomieni do 31 sierpnia 2024 r. W razie potrzeby prelegentom zapewniamy nocleg ze śniadaniem.

Aukcja: Aukcja 45 – Hotelowa Antykwariatu Numizmatycznego Michał Niemczyk

Hotel Raffles Europejski w Warszawie Krakowskie Przedmieście 13, Warszawa

W dniu 21 września 2024 roku (sobota) odbędzie się Aukcja 45 - Hotelowa Antykwariatu Numizmatycznego Michał Niemczyk. Rozpoczęcie aukcji o godz. 9.00. Aukcja odbędzie się w Hotel Raffles Europejski w Warszawie. Na aukcji znajdą się najrzadsze i najpiękniejsze walory z Polski i świata,

Dla poprawnego wyświetlania  zalecamy wyłączenie AdBlock dla tej strony